28 maja 2023

Czy wiesz jakie są rodzaje miodów?

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wiemy doskonale, że miody są bardzo zdrowe. Powinniśmy jednak wiedzieć jakie są rodzaje miodów i wybrać dla siebie te, które nam najbardziej odpowiadają.

Ten tekst zacznijmy od miodu manuka. Jest to prawdziwy rarytas. Jest on uważany za jeden z najbardziej zdrowych miodów na całym świecie. Jego popularność wzrosła wraz z 2019 rokiem. W oczy rzuca się egzotyczne pochodzenie, jak i także naprawdę wyjątkowe właściwości zdrowotne. Okazuje się pomocy w leczeniu dermatologicznym. Zobacz https://opawska.pl

Kolejny rodzaj miodu, to miód akacjowy. Jest bardzo słodki oraz płynny. Jest używany chętnie zamiast cukru. Miód ten zawiera bardzo dużo węglowodanów, które są bardzo łatwo przyswajalne. Dlatego też warto jeść go, gdy organizm jest nieco przemęczony czy też potrzebuje wzmocnienia odporności.

Kolejny miód, to miód gryczany. Ma niezmiernie charakterystyczny smak i nieco ciemniejszy kolor. Zawiera dawkę witaminy B1, B2, PPP oraz C. Do tego miód gryczany jest niezmiernie bogaty w pierwiastki. Działa w sposób oczyszczający, wzmacnia nasz układ krwionośny, przyśpiesza samo gojenie się ran oraz regeneruje organizm. Poza tym pomaga nam przy niedokrwistości, która to wynika z niedoboru żelaza.

Nie zapomnijmy także o miodzie lipowym. Ten rodzaj miodu poleca się na infekcję oddechowych dróg. Zwalcza kaszel, przeziębienie oraz do tego zalegającą wydzielinę. Dobrze także wpływa na układ nerwowy. Łagodzi stres, uspokaja oraz do tego ułatwia zasypianie. Miód lipowy to bogate źródło energii, a więc warto mieć go pod ręką, kiedy jesteśmy przemęczeni.