8 grudnia 2021

Fotowoltaika gdańsk

Mówi się, że fotowoltaika Gdańsk to droga inwestycja. Po części jest to racja, ponieważ panele nie należą do tanich. Wszyscy muszą jednak pamiętać o tym, że można uzyskać dofinansowanie na tego typu inwestycje. Dzięki temu nowoczesne systemy bazujące na promieniach słonecznych, będą dla nas w zasięgu ręki. Z jakich programów można korzystać, jeżeli kogoś interesuje fotowoltaika Gdańsk?

Jednym z takich programów jest “Mój prąd”, który co jakiś czas jest cyklicznie odnawiany. Przewiduje on, że maksymalnie można uzyskać dofinansowanie w postaci 5000 zł. Program przewiduje zwrot kosztów dla osób, które założyły instalację fotowoltaiczną w ciągu ostatniego roku. Warto zorientować się, kiedy ruszy najnowszy pobór do programu “Mój prąd”.

Kolejnym programem jest “Czyste powietrze”. To dzięki niemu można uzyskać do 50%, nie więcej niż 5000 zł. Jest to skomplikowany system, ale nie trzeba się tym zrażać. Zawsze można uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie. W szczególności, że “Czyste powietrze” przewidziane jest nie tylko dla osób starających się o fotowoltaikę, ale również o wymianę kotłów gazowych.

Czy wiecie czym jest ulga termomodernizacyjna? Jest to ulga podatkowa, która pozwala obniżyć podatek dochodowy. Mogą o nią postarać się osoby fizyczne, które decydują się m.in. na montaż paneli fotowoltaicznych. Jeżeli ktoś nie jest pewien, jak tego dokonać, musiałby zwrócić się o pomoc do dobrego doradcy podatkowego lub księgowego.

Jak więc widać fotowoltaika Gdańsk znajduje się w zasięgi ręki. W szczególności, że jest kilka innych programów, dzięki którym można w znaczny sposób obniżyć koszta instalacji.