22 maja 2022

Jak dostać się do centrum Warszawy z lotniska Modlin?

Lotnisko Modlin znajduje się aż 36 kilometrów od centrum Warszawy. Może to sprawić nowo przybyłym gościom całkiem sporych problemów. Transport z lotniska Modlin do centrum Warszawy wcale nie musi być jednak trudny. Istnieją aż 4 możliwości przebycia tej trasy w mniej niż jedną godzinę. Jakie to sposoby?

Dojazd wypożyczonym samochodem

W pobliżu lotniska znajdują się kilka wypożyczalni samochodów, które szybko użyczą auta do jazdy. Przed terminalem znajduje się parking, gdzie znajdują się wspomniane pojazdy. W celu dojechania co centrum Warszawy należy skorzystać z dwóch dróg. Terminal umiejscowiony jest na północny-wschód od miasta. Żeby się do niego dostać, należy skorzystać z drogi szybkiego ruchu S7 (Kraków-Gdańsk) lub DK62 (Strzelno – Włocławek – Siemiatycze)

Autobusy

Transport z lotniska Modlin do centrum Warszawy może odbyć się również z wykorzystaniem autobusów. Najczęściej są to przewoźnicy prywatni, którzy nie biorą jednak za przejazd dużych pieniędzy. Można również skorzystać z usług specjalnego Modlinbusa, który odjeżdża regularnie co godzinę i jest w nim o wiele więcej miejsca niż w małych busikach.

Pociągi

Na trasie Modlin-Warszawa regularnie przemieszczają się pociągi Kolei Mazowieckich. Można zakupić specjalny bilet lotniskowy, który upoważnia do przejazdu w obie strony trasy. Koleje podstawiają specjalny autobus, który kieruje nowo przybyłych z lotniska na stację. Pociągi są bardzo wygodne i mogą pomieścić aż 190 pasażerów.

Taksówki

Jeśli danej osobie nie zależy na finansach, ale przede wszystkim na wygodzie – warto skorzystać z usług taksówek. Wystarczy jedynie wyjść z terminalu, żeby od razu zobaczyć szereg żółtych pojazdów. Z lotniskiem współpracują bezpośrednio dwie korporacje taksówkowe. W zależności od korków i sytuacji na drodze mogą dostarczyć nas do centrum Warszawy w niecałe 30-35 minut. Jak więc widać transport z lotniska Modlin do centrum Warszawy wcale nie musi być ciężki. Wystarczy jedynie zorientować się przed lotem, gdzie udać się do konkretnego przewoźnika.

You may have missed