Adaptacja technologii BIM czyli Building Information Modeling to proces, który wymaga czasu i praktyki. Udane wdrożenie nie kończy się na zakupie oprogramowania, ale wymaga czegoś więcej niż tylko szkolenia dla dobrego zrozumienia tematu. Przyjęcie technologii BIM to zdecydowany zabieg, który wiąże się ze zmianą nie tylko narzędzia, którym posługujemy się na co dzień, ale także sposobu myślenia o projekcie. Przede wszystkim jest to zmiana przyzwyczajeń, szczególnie w firmie, która ma duże doświadczenie z projektami CAD.
Prawidłowe wdrożenie BIM powinno być podzielone na etapy i charakteryzować się hierarchią działań. Wdrożenie każdej z technologii powinno opierać się na znajomości nowych narzędzi pracy, dlatego dobrze jest, gdy wszyscy zaangażowani znają (przynajmniej w stopniu podstawowym) ich możliwości. Już w fazie planowania należy wybrać odpowiednie narzędzie pracy, czyli w tym przypadku oprogramowanie, które pozwoli w pełni wykorzystać potencjał technologii BIM, a jednocześnie zachowa wszystkie zaawansowane funkcje techniczne.
Bardzo ważne jest, aby pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Sama decyzja o zastosowaniu BIM nie czyni z nas ekspertów. To właśnie na etapie wdrażania musimy określić, w jaki sposób modele będą ze sobą powiązane, ustalić punkt odniesienia, ustanowić spójne nazewnictwo i wyjaśnić wszystkie możliwe zależności, aby rozwiać wątpliwości.
ARCHLine.XP staje się coraz bardziej popularnym wyborem dla użytkowników, którzy w swojej codziennej pracy stosują rozwiązania oparte na BIM, a jednocześnie cenią sobie interdyscyplinarną współpracę przy projektach i duże korzyści komunikacyjne. Wdrożenie technologii BIM za pomocą tego narzędzia gwarantuje pomyślny przebieg dalszych wdrożeń i zapewnia swobodę działania.
More Stories
Generator aktywnego wodoru
Taksówki w Katowicach
Sztuczne choinki gigant dla Twojego miasta