8 grudnia 2021

Kolonie mazury

Kolonie Mazury to możliwość wysłania dziecka na zorganizowany wyjazd w grupie rówieśników. Często w takich wyjazdach udział biorą znajome im osoby, a czasem dziecko jedzie całkowicie samo, czym w ogóle nie trzeba się przejmować. Tego typu wyjazdy niosą ze sobą ogromny wachlarz możliwości, które należy dostrzec, jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy taka forma wypoczynku będzie dla niego dobra.

Kolonie Mazury organizowane są do popularnych miejscowości, np. Iława, Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, gdzie znaleźć można różnego rodzaju atrakcje i zabytki. Podczas wypoczynku w gronie rówieśników, pod bacznym okiem kadry opiekuńczej, młodzi będą mieli okazję poznać kawałek swojego kraju, co być może uda im się wykorzystać, np. na lekcji historii. Warto wspomnieć, że na Mazurach i w pobliskich okolicach (Warmia) znaleźć można wiele zabytków związanych z historią Polski.

Kolonie Mazury to aktywnie spędzony czas. Jeżeli nie mamy do czynienia z obozem tematycznym (np. piłka nożna, żeglarstwo), to dzieci mają możliwość poznać różne formy aktywności sportowej. Nie ma siedzenia, jest ciągły ruch. Chociaż rodzice nie muszą się martwić – znajdzie się również czas na to, aby po wszystkich wesołych szaleństwach, dzieci miały również czas na odpoczynek.

Taka forma wypoczynku to doskonała okazja na to, aby przekonać się, jak nasze dziecko będzie umiało współdziałać w grupie. Czy będzie potrafiło dogadać się z kolegami/koleżankami – nawet wtedy, kiedy nikogo nie będzie znało? Czy będzie słuchało się kadry? To prawda, że kolonie to jedna z najlepszych “szkół życia”, którą dzieci na pewno polubią.