8 grudnia 2021

PROJEKTOWANIE ARCHITEKTURY I KONSTRUKCJI W JEDNYM PROGRAMIE

Konstrukcje i architektura to pokrewne dziedziny, które do tej pory bardzo często wymagały osobnych programów, w których realizowane były poszczególne projekty. Przy ówczesnym rozwoju technologicznym zestawienie tych dwóch funkcjonalności w jednym programie wydaje się już być naturalnym krokiem. Allplan Architecture jest uniwersalnym narzędziem do projektowania BIM dla architekta z rozbudowaną funkcjonalnością CAD. Szczególnie doceniany za niezawodność na każdym etapie planowania. Wprowadzanie zmian w cyfrowej kopi obiektu znaczenie przyspiesza proces realizacji, a także pozwala na lepszy i szybszy przepływ informacji. Program umożliwia stworzenie wirtualnego budynku, a następnie jego skuteczną realizację na placu budowy. Wszelkie błędy czy nieścisłości są wykrywane na wczesnym etapie projektowania, co znaczenie przyśpiesza budowę i minimalizuje koszty. Projektowanie architektury i konstrukcji w jednym programie to ogromna szansa dla rozwoju współpracy pomiędzy architektami i projektantami.

Allplan Architecture BIM dla architektów zapewnia najwyższą precyzję w modelowaniu, sporządzaniu rysunków roboczych i zestawień materiałów, a także umożliwia tworzenie fotorealistycznych wizualizacji. Przyjrzyjmy się teraz funkcjonalnościom Allplan pod kątem konstruktorów. Program BIM dla inżynierów przeznaczony do projektowania konstrukcji żelbetowych. Technologia BIM cieszy się w Polsce i na całym świecie coraz większą popularnością, dlatego rynek potrzebuje pewnych i skutecznych rozwiązań. Specjaliści sięgają po Allplan Engineering m.in. dlatego, że projektowanie konstrukcji żelbetowych jest w nim znacznie szybsze i bardziej precyzyjne.

Allplan Engineering uważany jest za najlepszy program BIM dla konstruktora i  projektowania konstrukcji żelbetowych, przede wszystkim z uwagi na liczne narzędzia i udogodnienia, jakie oferuje użytkownikom. Projektowanie 3D przenika się z 2D, zwiększając tym samym precyzję. Dzieje się to za sprawą metody tworzenia, w której najpierw powstaje rysunek w 2D, dopiero później model 3D konstrukcji. Dzięki temu projektowanie konstrukcji żelbetowych jest efektywniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Allplan Engineering to program BIM dla konstruktora, który oczekuje skutecznych i sprawdzonych rozwiązań.

Jak widać Allplan to kompletne narzędzie zarówno dla konstruktorów jak i architektów, w którym każdy z nich może tworzyć w pełni zaawansowane i kompleksowe projekty.