8 grudnia 2021

Wesprzyj rozwój swojego dziecka za pomocą maty edukacyjnej

Mata edukacyjna to prosty sposób na stymulowanie rozwoju dziecka poprzez zaciekawienie go zabawą. To połączenie przyjemnego z pożytecznym odbywa się za pomocą skutecznie dobranej kolorystyki maty oraz towarzyszącym jej zabawkom o różnych kształtach, fakturach i barwach. Niektóre z akcesoriów mogą wydawać dźwięki lub zabawiać efektami świetlnymi. Mata edukacyjna wpłynie na rozwój zmysłów dziecka, a Tobie da chwilę wytchnienia i czas na zajęcie się innymi sprawami.

Mata edukacyjna – od kiedy dziecko może się nią bawić?

Maty edukacyjne mogą mieć zastosowanie już od pierwszego tygodnia życia dziecka. Maty edukacyjne dla niemowlaków wyróżniają się kontrastowymi barwami, które mają na celu rozwój wzroku maluszka. Początkowo niemowlę widzi tylko ostre kolory, światło, ciemność, a najlepiej dostrzega kontrast bieli i czerni. Dlatego zabawki w takiej kolorystyce, chociaż z naszej perspektywy mogą wydawać się nudne, dla dziecka będą rozwojowe. Po dwóch tygodniach życia dziecko zaczyna dostrzegać więcej szczegółowych barw, jak np. żółty, pomarańczowy czy czerwony. Idealną matą edukacyjną dla niemowlaka, spełniającą te kryteria jest mata Smil firmy Skiddou. Zawiera ona matę i zabawki w kolorystyce zarówno biało-czarnej, jak i kolorowej, głównie żółtej.

Jaką matę edukacyjną wybrać?

Wybierając matę edukacyjną dla niemowlaka należy zwrócić uwagę na kilka jej podstawowych cech:

  • bezpieczeństwo,

  • kolorystykę,

  • atrakcyjność dla dziecka.

Mata edukacyjna, tak samo, jak inne zabawki niemowlęcia, powinna być zgodna z testami bezpieczeństwa i certyfikatami Unii Europejskiej. Dzięki temu wiemy, że produkt jest dla dziecka bezpieczny pod wszelkimi względami. Powinniśmy zwrócić uwagę także na kolorystykę, niekonieczne ze względu na własne preferencje wystroju wnętrza, ale predyspozycje rozwojowe dziecka (wspomniana wyżej biel i czerń). Oczywiście mata edukacyjna dla niemowląt to nie tylko mata, ale i zestaw zabawek, które mają zaciekawić dziecko, zająć je i tym samym rozwijać jego zmysły. Jeśli szukasz maty w pełni bezpiecznej dla swojego malucha, ale i angażującej go, polecamy matę edukacyjną Lykke firmy Skiddou. Mata posiada niezbędne atesty, jest odpowiednio miękka i izolująca od podłoża, wyposażona w kilka interaktywnych zabawek o sprzyjającej harmonijnemu rozwojowi dziecka kolorystyce. Zabawki mogą być zawieszone na regulowanych pałąkach, dzięki czemu niemowlę leżąc na plecach będzie mogło się nimi bawić. Wysokość pałąków nad matą możemy regulować względem wzrostu malucha. Przydatnym akcesorium maty jest też poduszka do leżenia na brzuszku. Bardzo funkcjonalną opcją mat edukacyjnych dla niemowląt jest możliwość złożenia ich krawędzi w postać ścianek, tworząc tym samym suchy basen czy kojec, w którym dziecko jest bezpieczne, a zabawki, takie jak piłeczki, pozostaną w jego środku.

Wspieraj harmonijny rozwój malucha za pomocą dobrze dobranej maty edukacyjnej i ciesz się chwilą dla siebie.