8 grudnia 2021

Wybieramy bagażnik rowerowy – na co zwrócić uwagę?

Czym się kierować przy wyborze idealnego bagażnika rowerowego? Każdy z nas chce przecież przewozić bezpiecznie rower zgodnie z literą prawa. Na pewno sposobem najtańszym będzie złożenie siedzeń w samochodzie oraz włożenie roweru do środka samochodu. Jednak nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne, które ogranicza w dodatku miejsce dla pasażerów czy też dla bagaży. Rzadko kiedy takowy rower wejdzie nam w całości. Chyba, że posiadamy bus. W innym razie musimy zdementować kierownicę oraz koła. Potraktujemy to jako awaryjny wariant, tym bardziej, że istnieją znaczne bezpieczniejsze oraz wygodniejsze sposoby na transport jednośladów.

Odpowiedzią na te potrzeby jest oczywiście bagażnik rowerowy. Klienci mają bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o sam sposób ich montażu, niezależnie od samego rodzaju samochodu. Dosyć popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o bagażnik rowerowy jest uchwyt montowany do klapy tylnej samochodu, przy pomocy specjalnych wysięgników metalowych. Można spokojnie je stosować na bardzo wielu rodzajach pojazdów, a ograniczeniem może być jedynie samochód, który jest wyposażony w zapasowe koło montowane na klapie bagażnika.

Zaletą takowego rozwiązania bez wątpienia jest sama łatwość montażu, jak i także cena. Uchwyty dobrze przemyślane nie będą w żadnym wypadku ograniczać ruchów klapy oraz także zasłaniać naszej tablicy rejestracyjnej, która widoczna musi być. Przewożenie rowerów przy pomocy tejże metody jednak nie jest pozbawione wad. Na pewno na rynku znajdziemy idealne dla siebie rozwiązanie. Wybór jest naprawdę ogromny.